Про внесення змін до міської програми «Про поліпшення екології в м.Арциз» та затвердження паспорту бюджетної програми на 2016 рік

УКРАЇНА

ОДЕСЬКА ОБЛАСТЬ

АРЦИЗЬКИЙ РАЙОН

АРЦИЗЬКА МІСЬКА РАДА

РІШЕННЯ

Про внесення змін до міської програми «Про поліпшення екології в м.Арциз»та затвердження паспорту бюджетної програми на 2016 рік

             На підставі п.22 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.91 Бюджетного Кодексу України, міська рада

ВИРІШИЛА:

1.Затвердити міську програму «Про поліпшення екології в м.Арциз» у новій редакції (Додаток 1).

2.Затвердити паспорт бюджетної програми «Про поліпшення екології в м.Арциз» по спеціальному фонду КТКВКМБ 240603 «Ліквідація іншого забруднення навколишнього природного середовища» у розмірі 169900 грн. (Додаток 2).

3. Головному бухгалтеру Арцизької міської ради Горяйновій І.І. забезпечити фінансування даної програми.

4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію по регулюванню земельних відносин і охорони навколишнього природного середовища та комісію з питань житлово-комунального господарства та благоустрою міста.

                 Міський голова                                                   В.М Міхов

17.03.2016р.    

№ 167-VIІ

Додаток 1

до рішенням міської ради

№ 167-VII від 17.03.2016р

ПРОГРАМА«ПРО ПОЛІПШЕННЯ ЕКОЛОГІЇ В М.АРЦИЗ»

Мета: виконання екологічних заходів по озелененню вулиць міста, місць загального використання та території навколо міста, а також ліквідація стихійних звалищ та боротьба з амброзією.

Строк реалізації програми – 2016 рік

ПЕРЕЛІК ЗАХОДІВ

1.Висадка дерев, кущів, трояндових кущів, квітів у парках, алеях та вулицях міста. Утримання зелених насаджень в місті.

Кількість зелених насаджень у місті щорічно зменшується. Значно збільшилася кількість зелених насаджень, які підлягають знесенню у зв'язку з їх незадовільним станом. Санітарна обрізка існуючих насаджень проводиться в неповному обсязі. Не проведено інвентаризацію зелених насаджень та не визначено всіх балансоутримувачів об'єктів благоустрою зеленого господарства комунальної власності.

Причиною погіршення стану зелених насаджень є фізіологічне старіння дерев, які потребують заміни за віком, недостатність бюджетних коштів на утримання об'єктів зеленого господарства, відсутність належного догляду підприємств, установ та організацій за зеленими насадженнями, які знаходяться на прилеглих до них територіях.

Стан зеленої зони міста викликає занепокоєння. В центральній частині міста відсоток аварійно небезпечних дерев становить 40%. Насадження вулиць (К.Маркса, Леніна, 28 Червня, Кірова, Пушкіна, Калмикова, Будівельників, Орджонікідзе, Лінії №4, 5, 6,Комсомольська, Добровольського, Дзержинського) потребують обрізки сухих та пошкоджених гілок, знесенню сухостійних дерев.

Зелені насадження формують ландшафт міста, є місцем повсякденного відпочинку населення, вони покращують природне середовище.

Саме тому необхідні довгострокові комплексні заходи, які б включали підбір асортименту, оновлення існуючих насаджень і створення нових ландшафтних парків, скверів і зеленої зони житлових масивів з використанням стійких видів і форм деревних і чагарникових рослин.

Значне місце займають насадження на вулицях, внутрішньоквартальних проїздах, майданах. У системі озеленення міста вони виконують не тільки санітарно-гігієнічні функції, але в той же час є місцем тимчасового відпочинку населення.

Санітарно-захисні насадження за межами територій промислових підприємств у місті майже відсутні.

Наведена характеристика дозволяє стверджувати, що основними недоліками існуючої системи зелених насаджень є:

- нерівномірність розподілу і мала забезпеченість зеленими насадженнями загального користування;

- наявність насаджень, що потребують проведення ландшафтної реконструкції;

- недостатня кількість санітарно-захисних насаджень.

2.Ліквідація стихійних звалищ.

Основні проблемні питання поводження з твердими побутовими відходами.

Вивезення та утилізацію твердих побутових відходів здійснює КП „Благоустрій", а також вивезенням КП «Житловик». Середньорічний обсяг утилізації становить 4,5 тис.м3 обсяг вивезення ТПВ від населення -3,8 тис.м3.

Утилізація відходів проводиться на полігоні ТПВ. Збір та вивезення ТПВ здійснюється за графіком з приватного сектору - один раз на тиждень. Кількість абонентів по вивозу ТПВ складає 1400.Утилізація ТПВ проводиться на міському полігоні. Загальний об'єм вивезення ТПВ на міський полігон складає 54,4 тис.м3 (у тому числі силами підприємства 24,8 тис.м3), самовивіз підприємств та осіб - 29,6 тис.м3. Сортування твердих побутових відходів не здійснюється.Середня відстань від пунктів збору ТПВ до міського полігону - 3,4 км.

Збирання і видалення побутових та інших відходів, у тому числі відходів дрібних виробників, організовується згідно з розробленими схемами та графіками за умови укладання договорів між спеціалізованим підприємством та «виробником» відходів. Окремого полігону для таких відходів, а також роздільного збирання їх компонентів на території міста немає.

3.Боротьба з амброзією.

Основним і головним завданням КП «Благоустрій» в літній період є боротьба з амброзією полинолистною, яка розповсюджується в громадських місцях міста. Найбільші плантації розташовуються в нижній частині міста по вул.28 Червня, Орджонікідзе, Тарутинська, Мирнопільська, міські кладовища. Для боротьби з амброзією є дві газонокосилки.

Організація та контроль за виконанням заходів

Виконавцями Програми є міське комунальне підприємство «Благоустрій» та інші підприємства, організації та установи незалежно від форм власності.

Контроль за ходом виконання Програми покладається на постійну депутатську комісію з питань житлово-комунального господарства та благоустрою міста.

Організацію виконання заходів Програми, відповідно до своїх повноважень, здійснює виконавчий комітет Арцизької міської ради.

У період дії Програми, КП «Благоустрій» один раз на рік готує інформацію про хід її виконання в поточному році.

Джерела фінансування Програми

Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів міського бюджету Арцизької міської ради, а також коштів підприємств, установ та організацій різних форм власності та фізичних осіб.

Щороку обсяги фінансування заходів Програми уточнюються у межах наявних фінансових ресурсів, після чого подаються бюджетні запити для врахування при підготовці проектів відповідного міського бюджету.

Головними розпорядниками бюджетних коштів, які виділятимуться на виконання заходів Програми, є виконавчий комітет Арцизької міської ради відповідно до своїх функцій.

Очікувані результати від виконання Програми

Виконання Програми дасть змогу стабілізувати стан навколишнього середовища, що є передумовою підвищення рівня соціально-економічного розвитку міста та якості життя населення.

У ході та по завершенні реалізації Програми очікується:

- упорядкування полігону ТПВ, а також ліквідація стихійних звалищ на території міста;

- збільшення кількості абонентів КП «Благоустрій», які мешкають в приватному секторі, на 500 чоловік;

- збільшення кількості зелених насаджень не менше 2000 шт. шляхом розбиття та реконструкції парків, скверів, газонів.

Розрахунок фінансування програми

«Про поліпшення екології в м.Арциз»

п/п

Перелік заходів Одиниця виміру Кількість

Всього ,

грн

1.Висадка дерев, кущів, квітів та інше (по вул. 28 Червня,Соборної                                     ( Орджонікідзе), Добровольського,Преображенської (Дзержинського), на міських кладовищах, на території підприємств, організацій міста
1 Дерева шт 300 75 000
2 Кущі шт 100 5 000
3 Квіти шт 300 7 000
4 Рози шт 200 10 000
5 ГСМ л 240 3 600
Всього : 100 600

                                                   2.Ліквідація стихійних звалищ

1 Вул. Горького (кут 28 Червня) шт 1 -
2 Вул. Аккерманська (Щорса)- об’їзна дорога зі сторони міського кладовища шт 1 -
3 Вул. Космонавтів шт 1 -
4 Вул. Гагаріна(вздовж річки) шт 1 -
5

Вул. Надрічна (Кірова)- пров. Чехова;   вул. Надрічна (Кірова) – пров. Червоноглинський,

вул. Горького

шт 1 -
6 Лінія № 6 шт 1 -
7 «Мікрорайонське» кладовище шт 1 -
8 «Комсомольське» кладовище шт 1 -
9 «Глинковське» кладовище шт 1 -
10 Лініі № № 7,8,9,10 шт 1 -
11 «Пушкінське» кладовище шт 1 -
12 Вул. Інтернаціональна(податкова) шт 1 -
13 Вул. Очеретова(Котовського) шт 1 -
14 Вул. Карла Маркса шт 1 -
15 Вул. Калмикова шт 1 -
16 Вул. Калмикова шт 1 -
Всього: 65 450
3.Боротьба з амброзією (8 000 м.кв.)
1 ГСМ ( А-95) л 200 3 550
2 Масло МГ 5% -10 л 10 300,00
Всього: 3 850
Загальна сума: 169 900

                    

                          Секретар міської ради                                                   Д.Г.Барсукова