Як жителям громади діяти у випадку домашнього насильства

  • 59

Фото без опису

З початку 2024 року виявлено певні зміни у статистиці випадків домашнього насильства та потреби в психологічній підтримці.

Так, фахівці Центру надання соціальних послуг зазначають, що у січні-листопаді було зафіксовано 114 повідомлень про 70 осіб, які постраждали від насильства в сім'ї. Також за цей період психологічну допомогу отримали 29 дорослих та 11 дітей, які знаходяться в складних життєвих обставинах.

Домашнє насильство залишається серйозною проблемою, яка порушує права та гідність осіб, що потерпають від агресії в сім'ї. Це явище не обмежується тільки фізичним насильством, але також включає психологічне, сексуальне, економічне насильство та інші форми контролю та маніпуляцій.

Задля ефективної боротьби з цією проблемою важливо не лише вчасно реагувати на кожен випадок, але й створювати умови для надання допомоги постраждалим, забезпечуючи їм підтримку на всіх етапах відновлення.

Що робити у випадку насильства в сім’ї?

– якщо  необхідно терміново припинити насильство, Ви можете зателефонувати в поліцію – «102», вимагайте негайного втручання, детально опишіть все, що відбулось, покажіть тілесні ушкодження, а також меблі та речі, які були розбиті або поламані домашнім агресором;

– якщо Вами було отримано тілесні ушкодження, обов’язково зверніться до медичного закладу, ви не лише отримаєте лікування, але й медичну довідку, яка буде важливим доказом в суді;

- за наданням соціальних послуг (екстрене втручання, інформування, консультування, соціальний супровід, представлення інтересів тощо) жителі громади можуть звернутись до Центру надання соціальних послуг Арцизької міської ради – м. Арциз, вул.. Соборна, 46.

Якщо вважаєте, що саме Ваш випадок – класичний зразок насильства, то обов’язково звертайтеся по допомогу, а саме:

  • «Гаряча лінія» Арцизької міської ради  096 04 565 04, 099 04 565 04, 073 04 565 04
  • Центр надання соціальних послуг Арцизької міської ради +38(04845) 62092
  • Служба у справах дітей Арцизької міської ради 096 126 24 14.
  • Номер екстреного виклику поліції «102» (цілодобово).
  • Медична допомога «103» (цілодобово).
  • Урядова «гаряча лінія» із протидії домашньому насильству в Україні «15-47».
  • Безкоштовна національна «гаряча лінія» протидії домашньому насильству 0800500335 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів на всій території України) або 116-123 (безкоштовно для дзвінків з мобільних телефонів).
  • Національна «гаряча лінія» з захисту дітей 0800500225 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів на всій території України) або 116-111 (безкоштовно для дзвінків з мобільних телефонів).

Не соромтеся звертатися до знайомих та незнайомих людей. Адже вам, скоріше за все, не відмовлять у допомозі.

Пам’ятайте, спричинення будь-яких дій проти життя, здоров’я, волі, честі та гідності особи є злочинами. За ці та інші правопорушення передбачена кримінальна відповідальність. Саме тому, якщо ви стали жертвою такого злодіяння, обов'язково йдіть по допомогу!

Пам'ятайте, що насильству немає виправдання!

Коментарі

Ваш коментар може бути першим :)

Написати коментар