Якщо ви бажаєте створити прийомну сім’ю або дитячий будинок сімейного типу

  • 36

    Прийомна сім’я – сім’я або окрема особа, яка не перебуває  у  шлюбі,  що  добровільно  за плату взяла  на виховання та спільне проживання   від   одного   до   чотирьох  дітей-сиріт  та  дітей, позбавлених батьківського піклування.

 

    Якщо ви бажаєте створити прийомну сім’ю або дитячий будинок сімейного типу:

    Вам необхідно подати заяву про бажання створити прийомну сім’ю або дитячий будинок сімейного типу до міської ради за місцем проживання.

          Подати до міської ради пакет документів.

    Пройти навчання кандидатів у прийомні батьки або батьки-вихователі в обласному центрі соціальних служб та отримати довідку про проходження курсу підготовки та рекомендацію центру.

    Зареєструватись у службі у справах дітей за місцем проживання як потенційним прийомним батькам або батькам-вихователям та отримати висновок про можливість створення прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу.

    Ознайомитись з банком даних на дітей та за участі служби у справах дітей та соціального працівника центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді визначитись щодо взаємодобору дитини.

   Відвідати інтернатний заклад для встановлення контакту з дитиною.

   Виконавчий комітет міської ради приймає рішення про влаштування дитини у Вашу сім’ю.

    На підставі рішення про утворення  прийомної  сім’ї  між прийомними  батьками  та  органом,  який  прийняв  рішення  про її утворення,  укладається договір про влаштування дітей до прийомної
сім’ї  на  виховання  та  спільне  проживання
.

     Дитина є членом Вашої родини!

  Фінансове і матеріальне забезпечення прийомних сімей

    

    Розмір щомісячної державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку.

   У разі, коли дитині виплачується пенсія, аліменти, стипендія, інші державні допомоги, розмір допомоги визначається як різниця між двома прожитковими мінімумами та розміром інших виплат.

   Одному з прийомних батьків виплачується грошове забезпечення за надання послуг у прийомній сім`ї у розмірі 35% від розміру соціальної допомоги на дитину, але не більше півтора прожиткових мінімумів для працездатної особи. У разі затвердження нового рівня прожиткового мінімуму розмір соціальної допомоги та грошового забезпечення перераховується без додаткового звернення прийомних батьків.

    Кошти, що виділяються на утримання дітей у прийомній сім’ї, перераховуються на особистий рахунок одного з прийомних батьків, відкритий в установі банку за місцем проживання прийомної сім’ї. Заощаджені протягом року кошти вилученню не підлягають і використовуються прийомними батьками для задоволення потреб прийомних дітей у наступному році.

   Місцевий відділ освіти, молоді та спорту щороку забезпечує безкоштовне оздоровлення прийомних дітей у дитячих оздоровчих закладах. Прийомні діти, які за медичними показаннями потребують санаторно-курортного лікування, забезпечуються путівками до спеціалізованих санаторіїв органом, який прийняв рішення про утворення прийомної сім’ї.

 

Знайдіть у своєму серці місце для прийомної дитини!

 

   Хто може стати прийомними батьками?

   Прийомними батьками може стати як подружжя, так і особа, що не перебуває в шлюбі, працездатного віку.

    Середньомісячний сукупний дохід на кожного члена Вашої сім’ї, обчислений за останні шість календарних місяців, не може бути менший ніж рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум), встановленого законодавством.

    Особи, які виявили бажання стати прийомними батьками, в обов’язковому порядку мають пройти навчання, організоване обласними (міськими у містах Києві та Севастополі) центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді із залученням спеціалістів з питань психології, педагогіки, медицини тощо, за спеціальною програмою.

    Слід враховувати, що коли хоча б один із прийомних батьків не пройшов курс підготовки потенційних кандидатів у прийомні батьки, визнаний в установленому порядку недієздатною або обмежено дієздатним, позбавлений батьківських прав, чи це колишній опікун, піклувальник, усиновитель, позбавлений відповідних прав за неналежне виконання покладених на нього обов’язків, то Ви не отримаєте дозволу на створення прийомної сім’ї.

   Існують також обмеження для кандидатів у прийомні батьки за віком. Влаштування дітей у прийомну сім’ю проводиться з урахуванням віку прийомних батьків та дітей, щоб на час досягнення обома прийомними батьками пенсійного віку всі прийомні діти досягли віку вибуття з прийомної сім’ї, тобто повноліття. У разі досягнення пенсійного віку одним з прийомних батьків час перебування дітей визначається за віком молодшого з батьків.

    Також на заваді створенню прийомної сім’ї можуть стати вади фізичного чи психічного здоров’я потенційних прийомних батьків (інваліди I і II групи, які за висновком медико-соціальної експертної комісії потребують стороннього догляду, особи, які мають глибокі органічні ураження нервової системи, алкогольну та наркотичну залежність, хворі на СНІД, відкриту форму туберкульозу, психотичні розлади, в яких офіційно зареєстровані асоціальні прояви, нахили

 

Вам завжди ради допомогти

 

Служба у справах дітей

Арцизької міської ради

 

м. Арциз

вул. Соборна, 46,

  096-126-24-14

 

КУ «Центр надання соціальних послуг»

Арцизької міської ради

 

м. Арциз

вул. Соборна, 46,

(04845) 6-20-92

 

Сектор ювенальної превенції

сектору превенції

Арцизького відділу поліції №1  Головного управління Національної поліції                     в Одеській області

м. Арциз

вул. Соборна, 27

(04845) 3-11-72

 

 

 

  до насильства).

    Відповідні вимоги висуваються і до членів родини прийомних батьків. Якщо з Вами на спільній житловій площі мешкають члени сім’ї, які мають глибокі органічні ураження нервової системи, хворі на СНІД (крім сімей, які беруть на виховання дітей, уражених ВІЛ-інфекцією), відкриту форму туберкульозу, психотичні розлади, в яких офіційно зареєстровані асоціальні прояви, нахили до насильства, то Вам буде відмовлено у створенні прийомної сім’ї.

    Хто буде Вам допомагати при виконанні обов’язків прийомних батьків?

    Держава надає постійну соціальну підтримку прийомним сім’ям. Для здійснення соціального супроводження за прийомною сім’єю закріплюється соціальний працівник відповідного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

     Центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді надають комплекс правових, психологічних, соціально-педагогічних, соціально-економічних, соціально-медичних та інформаційних послуг, спрямованих на створення належних умов функціонування прийомної сім’ї.

      Обласні центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді із залученням спеціалістів з питань психології, педагогіки, медицини тощо періодично, але не рідше ніж раз на два роки, будуть Вас навчати, щоб підвищити виховний потенціал Вашої сім’ї.

Хто здійснює контроль за діяльністю прийомної сім’ї?

    Раз на рік служба у справах дітей за місцем проживання сім’ї готує звіт про стан виховання, утримання і розвитку дітей у прийомній сім’ї на основі інформації, що надається соціальним працівником, який здійснює соціальне супроводження родини, вихователем дошкільного навчального закладу або класним керівником загальноосвітнього навчального закладу, де навчається дитина, дільничним лікарем-педіатром, дільничним інспектором місцевого відділку поліції.     

 

СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ

АРЦИЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 

              Захист прав дітей

 

 

Прийомна сім'я -                   і робота, і покликання

 

 

 

                м. Арциз -2025