В Арцизькій громаді реалізують соціальний проект для людей пенсійного віку

За ініціативою голови Арцизької міської ради Сергія Парпуланського у громаді буде започатковано новий соціальний проект для людей пенсійного віку.

Генеральною ідеєю проекту є створення всіх умов для проведення дозвілля людям, які вийшли на пенсію, та тих, хто зустрічає старість на самоті, а саме:

1) реабілітаційні форми дозвілля: арт-терапія (робота драматичної студії, майстер-класи з мистецтва, кулінарії та ін.);

— ізотерапія (малювання);

— пісочна терапія (робота з піском для зняття внутрішньої напруги);

— бібліотерапія (літературні вечори, поетичні клуби);

— фототерапія (створення фото, колажів, участь у фотосесіях);

— ігротерапія (конкурси, вікторини, інтелектуальні ігри, а також активні рухливі і настільні ігри);

— глино- або тестотерапія (ліплення з м'яких пластичних матеріалів для відновлення дрібної моторики рук);

— музикотерапія (пісні, танці, караоке, прослуховування музики);

— ароматерапія (непряма інгаляція).

2) Оздоровчі спортивні заняття:

— оздоровча гімнастика (до 30 хв., розтяжка хребта, розробка всіх суглобів, самомасаж, дихальна гімнастика, тренування вестибулярного апарату, базові танцювальні рухи);

— пішохідний туризм/збір лікарських рослин;

— спортивні ігри (волейбол, дартс, імпровізований боулінг та ін.).

3) Навчальні та пізнавальні заняття:

— комп'ютерні курси (робота в скайпі, оплата комунальних послуг через Інтернет та ін.);

— мовні курси (іноземні мови);

— психологічні тренінги;

— екскурсії в краєзнавчі музеї, арт-галерею, віртуальні екскурсії;

— круглий стіл «Історія мого краю».

У Арцизі планується проведення занять на трьох локаціях: в мікрорайоні (на базі Арцизької школи №1), в центрі міста (Будинок творчості та Центральна бібліотека), в Арцизі-2 (на базі Арцизької школи №4).

Проект буде реалізовано у всіх селах громади (на базі шкіл та будинків культури).

Про початок реалізації проекту буде проінформовано додатково.