Президент України скасував осінній призов і відклав демобілізацію

Президент України Володимир Зеленський скасував осінній призов до Збройних Сил України та інших військових формувань у 2022 році.
Глава держави також відтермінував демобілізацію військовослужбовців строкової служби.
Відповідний Указ опубліковано на сайті президента України 30 вересня.
Зеленський вніс зміни до свого указу від 29 грудня 2021 року «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової військової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2022 році».
Згідно з новим указом, запланована на жовтень-грудень демобілізація військовослужбовців строкової служби, які вислужили встановлені терміни та нині перебувають у складі військових підрозділів, відкладена на термін «не раніше оголошення в установленому порядку демобілізації».
Призов на строкову військову службу, який мав би відбутися у ці місяці, також скасовано.
У квітні цього року, президент Володимир Зеленський підписав указ, яким скасував весняний призов.
Передбачається, що терміни звільнення будуть оголошені після закінчення війни з російськими загарбниками.
Нагадуємо, Верховна Рада дозволила звільнятися з лав Збройних Сил України військовим, які мають трьох неповнолітніх дітей.
Парламент підтримав законопроєкт №7678 – віднесення до підстав звільнення з військової служби наявності у військовослужбовця трьох і більше дітей віком до 18 років.
Тепер чоловіки, у яких з’явилася третя дитина, мають право на демобілізацію.