Скажемо насильству «Ні!»

  • 107

Фото без опису

Щороку в Україні з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». З метою привернення уваги суб’єктів пробації до проблем подолання домашнього насильства, насильства за ознакою статі, жорстокого поводження з дітьми та протидії торгівлі людьми, формування в свідомості нетерпимого ставлення до насильства, працівниками Болградського районного відділу філії Центру пробації в Одеській області для суб’єктів пробації організовано захід на тему: «Скажемо насильству «Ні!».

Захід проведений за участю працівників Арцизької міської публічної бібліотеки, Ізмаїльсько-Арцизького відділу надання безоплатної правничої допомоги, волонтера пробації, Болградського районного відділу філії Центру пробації в Одеській області та суб’єктів пробації.

Суб’єктам пробації під час заходу розповіли, що насильство буває різних видів: фізичне, психологічне, економічне, сексуальне. Насилля може проявлятися не лише у застосуванні фізичної сили, воно не обирає вік та стать, і може будь-де спіткати кожного із нас. Через страх відчути осуд, людям, які зазнали насильницькі дії над собою, важко наважитися на те, щоб звернутися за допомогою. Найважливіше — не мовчати!

Щоб врятувати життя, можуть допомогти наступні поради:

- у жодному разі не з’ясовуйте стосунки з кривдником, який перебуває у стані алкогольного та наркотичного сп’яніння;

- у жодному випадку не відповідайте агресією на агресію;

- не починайте кричати чи плакати;

- говоріть із кривдником чітко;

- спробуйте заспокоїтися самі та дайте час заспокоїтися кривднику (вийдіть в іншу кімнату, на вулицю). Лише тоді, коли Ваш партнер заспокоївся та готовий адекватно спілкуватися, обговоріть ситуацію. У розмові використовуйте «Я-висловлювання» (говоріть про свої почуття та відчуття, не звинувачуйте та не докоряйте, пропонуйте вихід із ситуації: «Я почуваюся збентежено, коли ти поводишся таким чином».

Якщо Ви зіткнулися з домашнім насильством або стали свідком цього явища, необхідно зателефонувати за наступними номерами телефонів:

15-47 – Урядова «гаряча лінія» для осіб, які страждають від домашнього насильства;

0 (800) 500 335 або 116 123 (з мобільного) – Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації. Дзвінки безкоштовні зі стаціонарних і мобільних телефонів будь-яких операторів по всій території України.

Фото без опису