Відділ пробації: Вшанування пам’яті загиблих у Другій світовій війні
8 травня в Україні відзначають День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років. 12 червня 2023 року президентом України Володимиром Зеленським було підписано закон про встановлення 8 травня Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939−1945 років.
Для України Друга світова війна розпочалася 1 вересня 1939 року з нападу нацистської Німеччини на Польщу. Того дня німецька військова авіація бомбардувала Львів та інші міста. Українці на боці антигітлерівської коаліції зробили значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками гітлерівської Німеччини. Мільйони українців чинили спротив зі зброєю в руках у різних регулярних арміях світу, сотні тисяч боролися в підпільних і повстанських структурах.
Друга світова охопила значну частину планети. Участь у ній взяла 61 держава. Воєнні дії велися на території близько 40 країн. За різними оцінками, в тій війні загинуло від 50 до 85 мільйонів людей. Втрати українців у Другій світовій досягають близько 8 млн осіб, із них 5 млн - цивільних громадян та 3 млн військових.
З метою гідного вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу у Другій світовій війні та висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті тих, хто загинув, побував у полоні, концтаборах, чи просто зник безвісти, працівники Болградського районного відділу філії Центру пробації в Одеській області та суб’єкти пробації вшанували пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни хвилиною мовчання та поклали квіти біля Пам'ятника загиблих воїнів.